таг: Џо

Бајден и Ѓинпинг договорија обнова на воените контакти

0
Американскиот претседател Џо Бајден и кинескиот претседател Си Ѓинпинг се договорија, по нивната...

Бајден до Израел: Болницата во Газа мора да биде заштитена

0
Американскиот претседател Џо Бајден побара од Израел да ја заштити главната болница во...

Расправи во поделениот американски Конгрес за нова помош за Израел и...

0
Претседателот Џо Бајден сака Конгресот брзо да усвои нова помош од милијарди долари и за Израел и за Украина, но Долниот...

Бајден повика на „хуманитарна пауза“ во конфликтот меѓу Израел и Хамас...

0
Американскиот претседател Џо Бајден повика на „пауза“ во конфликтот меѓу Израел и Хамас...

Бајден го повика Нетанјаху да го одржи протокот на итно потребната...

0
Американскиот претседател Џо Бајден во телефонски разговор со премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху ја истакнал потребата од одржување на континуиран проток...

Во Вашингтон самит ЕУ-САД

0
Американскиот претседател Џо Бајден ќе ги пречека европските лидери Шарл Мишел и Урсула...

Бајден ќе ѝ се обрати на нацијата за конфликтот меѓу Израел...

0
Американскиот претседател Џо Бајден вечер во 20 часот по локално време во Вашингтон...

Бајден пристигна во Израел

0
Американскиот претседател Џо Бајден пристигна во Израел во мисија да спречи конфликтот меѓу...

Бајден: Му кажав на Нетанјаху дека е многу важно Израел против...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го предупреди Иран да „бидe внимателен“ и му порача...

Тајмс оф Израел: Бајден побарал од Нетанјаху да се избегнат цивилни...

0
Американскиот претседател Џо Бајден, наводно, побарал од израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да бидат...