fbpx

таг: Џо

Бајден – Американското воено присуство во Европа ќе станува сè поголемо

0
Американскиот претседателот Џо Бајден изјави дека Соединетите Држави ќе го променат својот воен став во...

Џо Бајден нема да ја посети Украина овој месец

0
Американскиот претседател Џо Бајден треба да ја посети Европа подоцна во јуни. Но, тој рече...

На Американците им е забрането да купуваат руски акции

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден издаде нови инвестициски ограничувања кои им забрануваат на Американците...

Бајден инсистира на заострување на законите за поседување оружје

0
Американскиот претседател Џо Бајден го повика Конгресот да се запре автоматското оружје, да се прошират...

Бајден по крвопролевањето во Тексас: Мора да направиме нешто, децата како...

0
Американскиот претседател Џо Бајден и се обрати на нацијата неколку часа по големото крвопролевање во основното училиште во Тексас, каде 18-годишниот...

Бајден: Ова е мрачен момент во нашата заедничка историја

0
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа имаше воведен говор на самитот во Јапонија, на кој присуствуваа лидерите на Индија, Австралија и Јапонија,...

Бајден домаќин на Мицотакис во Вашингтон

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе го пречека грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Белата куќа,...

Бајден не планира да го посети Киев, соопшти Белата куќа

0
Нема планови американскиот претседател Џо Бајден да го посети Киев, изјави портпаролката на Белата куќа...

Бајден размислува за испраќање високи функционери во Украина

0
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека неговата администрација размислува да испрати високи американски претставници во...

Бајден ја обвини Русија за „геноцид“ во Украина

0
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека војната на Русија против Украина е „геноцид“ и го...