таг: Џорџо

Киелини најави дека наскоро ќе се повлече од италијанската репрезентација

0
Легендата на италијанскиот фудбал Џорџо Киелини најави дека наскоро ќе се повлече од италијанската репрезентација. Неговиот последен...

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз поради коронавирусот

0
Италијанската модна куќа „Џорџо Армани“ вчера ги откажа своите машки ревии во Милано и Париз поради загриженост за безбедноста на учесниците. Во соопштението...

Кјелини се вакцинираше со трета доза и повика да се следи...

0
Капитенот на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Џорџо Кјелини, објави дека примил и трета вакцина против коронавирус, таканаречена „бустер“ доза, пренесуваат денеска локалните медиуми....

Кјелини поддржа формирање Супер лига

0
Капитенот на Јувентус, Џорџо Кјелини, го поддржа денеска неуспешниот проект наречен европската Супер лига и се заложи за реформирање на италијанскиот фудбал. ...

На Киелини веќе не му е до прослава, неговиот агент откри...

0
Џорџо Киелини успеа да ја круниса својата голема кариера со освојување на Европското првенство со репрезентацијата на Италија. Киелини беше одличен...