таг: Џинпинг

Заврши посетата на Си Џинпинг на Москва

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ја заврши државната посета на Москва и утрово ја...

Песков: Путин и Си разговараа за мировниот план на Пекинг за...

0
Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин и Си Џинпинг вчера...

Путин и Си ќе присуствуваат на самитот на Г20 во Индонезија

0
Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот претседател Си Џинпинг планираат да присуствуваат на самитот на...

Си Џинпинг ја прифати понудата на Бајден

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ја прифати поканата на американскиот претседател Џо Бајден и ќе присуствува на самитот за климатски промени организиран од САД...