таг: Џим

Ретклиф го презема на Јунајтед, 20-те отсто акции остануват кај Глејзерс

0
Најбогатиот британец, Сер Џим Ретклиф е пред комплетирање на преземањето на Манчестер Јунајтед од американското...

Легендарниот тренер го напушти универзитетот Сиракјуз

0
Легендарниот американски кошаркарски тренер Џим Бохејм (78) се пензионира како тренер на Универзитетот Сиракјуз. На...

Џим Ретклиф, конкурент на Катар за купување на Манчестер Јунајтед

0
Најбогатиот Британец, Џим Ретклиф, испрати официјална понуда за купување на Манчестер Jунајтед. Неколку часа пред истекот на рокот за испраќање на понудите, беше...

(ВИДЕО) „Конвојот на слободата“ предводен од возачите на камиони во Отава...

0
Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон, прогласи вонредна состојба во градот за да помогне во справувањето...

ВИДЕО | Татко и син повторно заедно по 57 години: Најемотивното...

0
Ричард Меклереј, својот син Џим го видел пред 57 години, додека тој се уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на...

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и...

0
Џим никогаш не престанал да верува во себе и да се труди, а награден е и со светска слава и титула за...

Лудост која на крајот била среќа: Вложил 3,5 милиони долари на...

0
Џим Мекингвејл, кој е сопственик на салон за мебел во Хјустон одлучил да вложи 3,5...

Американска тениска легенда го предвидува шампионот на „Австралија опен“!

0
Поранешниот американски тенисер Џим Куријер вели дека првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ е голем фаворит за освојување на трофејот на грен слем...