fbpx

таг: „Џенсен“

Бугарија дозволи употреба на вакцината на „Џонсон и Џонсон“

0
Вакцината „Џенсен“, која се дава во една доза, во Бугарија ќе се користи без ограничувања, најави денеска главниот државен здравствен инспектор Ангел Кунчев....