таг: Јутјуберот

„Ќе морам да ве разочарам…“: Каде се наоѓа станот од серијата...

0
Јутјуберот Бакир Карасалиховиќ решил да открие каде се наоѓа станот во кој се снима серијата „Луд, збунет, нормален“, кафулето „Сан Ремо“ и други...

Јутјубер нуди по 15 милиони долари за Смит и за Роко...

0
Јутјуберот Џејк Пол понуди да организира боксерски меч меѓу Вил Смит и Крис Роко, откако добитникот на Оскар му удри шлаканица на комичарот за време на доделувањето...

НАЈПОПУЛАРЕН ДО СЕГА: 23-годишен јутјубер се кандидирал за градоначалник на Лондон...

0
Јутјуберот Нико Омилана (23) одлучи да се кандидира за градоначалник на Лондон, а според анкетите, тој е најпопуларниот независен кандидат на изборите. ...

ВИДЕО: Борбата која го понижи боксот заработи 75 милиони долари

0
Јутјуберот Џек Пол победи минатиот викенд со нокаут во првата рунда против некогашниот ММА борец Бен Аскрен....

Јутјуб ѕвездата Џејмс Чарлс повторно обвинет за испраќање несоодветни содржина со...

0
Јутјуберот и шминкер Џејмс Чарлс повторно се најде во скандал откако неколку малолетници го обвинија за несоодветни пораки со сексуална конотација. Тој...