таг: јули

Кои европски земји гласаа против резолуцијата за Сребреница во ОН и...

0
Генералното собрание на ОН вчера усвои резолуција со која 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница и...

Генералното собрание на ОН усвои резолуција за Денот на сеќавање на...

0
Генералното собрание на ОН денеска усвои резолуција со која 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница и...

Доаѓаат пари за 2 хороскопски знаци до крајот на април –...

0
Лав (23 јули – 22 август): Познати по својата самодоверба и природни лидерски способности,...

Санчез: Шпанија има намера до јули да ја признае Палестина

0
Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска изјави дека Шпанија до јули ќе ја признае независноста на Палестина, додавајќи дека и други земји ќе го...

Лоши вести за љубителите на патувања: Нискобуџетна авиокомпанија го намалува бројот...

0
реклама Во јули, компанијата веќе ја намали проценката за бројот на патници оваа година од 185...

Бубрег од свиња функционира 32 дена во клинички мртов човек

0
На 14 јули, тим доктори во Њујорк извршија операција на клинички мртов 57-годишен маж и успеале да го одржат во живот повеќе од...

Инфлацијата во Велика Британија е меѓу највисоките во Западна Европа

0
Инфлацијата во Британија во јули се забави на 6,8 отсто на...

Сигналот на Војаџер 2 повторно е откриен откако контактот ненамерно се...

0
реклама Во јули, НАСА случајно изгуби контакт со сондата Војаџер 2, која беше испратена во...

Неделeн хороскоп – Стрелците да не се задолжуваат, а јарците ги...

0
Прочитајте го неделниот хороскоп од 31 јули до 6 август 2023 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и...

НАСА: Овој месец ќе биде најтопол во илјадници години, 2024 ќе...

0
реклама Јули 2023 година веројатно ќе биде најтоплиот месец во последните стотици, ако не и...