таг: Јулија

ФОТО НА ДЕНОТ: Украинската фотографка Јулија Кочетова победи на World Press...

0
На 18 април 2024 година, Јулија Кочетова беше прогласена меѓу победниците на World Press Photo 2024, престижна награда за фоторепортер. Украинската фотографка победи...

Навални: Судот ја одби тужбата против затворот за да не се...

0
Јулија Навални, сопругата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска изјави дека судот ја отфрлил тужбата против затворот во кој тој почина, бидејќи,...

Путин не е политичар, тој е гангстер

0
ЈУЛИЈА НАВАЛНАЈА / WASHINGTON POST На 16 февруари, еден месец пред закажаните „претседателски избори“ во Русија, мојот сопруг, Алексеј Навални,...

Бестрашната Јулија Навални ги повика Русите да протестираат на денот на...

0
Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин, пренесува Би-Би-Си....

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе се сретнат со Јулија...

0
Сопругата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, Јулија Навални денеска во Брисел ќе се сретне со министрите за надворешни работи на ЕУ, три...

Сопругата на Навални: Алексеј не можеше да биде скршен, затоа Путин...

0
Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, Јулија Навални, во видео објавено денеска вети дека ќе продолжи со работата на својот сопруг, обвинувајќи...

Утре почнува коридор на помрачување: Кои хороскопски знаци ќе бидат најмногу...

0
Рускиот астролог Јулија Лифанова откри зошто првиот коридор за помрачување во 2023 година ќе биде ужасно тежок за сите хороскопски знаци. Заборавете на...

(ВИДЕО) Во Централна Америка животот го загубија 16 лица од бурата...

0
Од последици предизвикани од тропската бура Јулија загинаа најмалку 16 луѓе, соопштија официјални лица во...

Починала на бензинска пумпа на автопатот кај Велес: Докторката која прва...

0
Јулија Партенко почина на 38-годишна возраст, а како што наведува велешкиот портал „ТиРековМиРече“, несреќниот настан се случил во близина на бензинска пумпа кај...

Ова е причината за трагичната смрт на македонската ракометарка – блиските...

0
Веста за ненадејната смрт на поранешната македонска репрезентативка Јулија Портјанко Николиќ, денес ја потресе јавноста. Младата жена ја изгуби битката на свои 38...