таг: јачина

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди Грција

0
Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди...

Најмалку 1.038 лица се повредени во земјотресот во Тајван, над 40...

0
Бројот на повредени во земјотресот со јачина од 7,2 степени во Тајван денеска се искачи на 1.038, бројот на загинати се уште е...

Загинати и повредени во разорниот земјотрес во Тајван

0
Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, а според засега достапните информации четири лица загинаа, а...

Нов земјотрес во Крагуевац, трет за еден ден

0
Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Крагуевац,...

Нов земјотрес во Црна Гора

0
Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Црна...

Серија земјотреси во Црна Гора, најсилниот со јачина од 5,3 степени

0
Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во...

Серија од неколку земјотреси се почувствувани во БиХ и во Хрватска

0
Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала утрово  ја погоди Босна...

Земјотрес со јачина од 7,6 степени Рихтеровата скала ја погоди Јапонија,...

0
Неколку силни земјотреси, од кои најсилниот беше со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала, вчера ја погодија Јапонија. Досега се пронајдени најмалку...

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала во Перу

0
Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала се случи денеска во...

Силен земјотрес во Истанбул, нема информации за повредени и за материјална...

0
Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала бил регистриран утрово во...