таг: Ѓорѓе

Братот на Ѓоковиќ: Сакаат повторно да го затворат

0
Братот на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе, во изјава за српските медиуми вели дека последната информација...

Ѓорге Стојчев нов тренер на „Академија Пандев“

0
Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичкиот фудбалски прволигаш „Академија Пандев“. Тој доаѓа на местото на досегашниот прв...

Циклонот од Германија пристигна во Србија

0
Метеорологот Ѓорѓе Џуриќ на својот Фејсбук профил објави дека циклон кој пристигна над Германија, која беше сериозно погодена од поплавите, пристигна во Србија...

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ со емотивна објава за својот татко: Животот...

0
Да беше жив, вчера Ѓорѓе Балашевиќ ќе го прославеше својот 68-ми роденден. Панонскиот морнар денес би наполни 68...

ВИДЕО | Песната која му била омилена на Ѓорѓе Балашевиќ: Не...

0
Ѓорѓе Балашевиќ, кој вчера почина на 67 – годишна возраст, имаше брилијантна музичка кариера. Речиси секоја негова песна беше голем хит, како...

Љубовната приказна на Балашевиќ и неговата Оливера: Дојде тивко, непоканета, сама…...

0
Веста за смртта на Ѓорѓе Балашевиќ го растажи целиот Балкан, неговото семејство, пријателите, колегите, обожавателите кои се надеваа дека ќе се опорави...

Од коронавирус почина пејачот Ѓорѓе Балашевиќ

0
Пејачот и славниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три...

Најубавите цитати на Ѓорѓе Балашевиќ: „Луѓето се како школки – мора...

0
Познатиот српски кантавтор и пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст. Многумина ќе го паметат Балашевиќ по неговите стихови, кои тој...

ВИДЕО | Балашевиќ од своите нумери дефинитивно направи уметност и влезе...

0
Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денеск, на 67-годишна возраст. За време на неговиот живот, тој имаше богата музичка кариера, а неколку генерации...

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е...

0
Ѓорѓе Балашевиќ нè запозна со легендата, која живее во неговата песна три и пол децении. Многу подолго, сеќавањето на неговиот дедо и...