таг: Ѓинпинг

Бајден и Ѓинпинг договорија обнова на воените контакти

0
Американскиот претседател Џо Бајден и кинескиот претседател Си Ѓинпинг се договорија, по нивната...

Кинескиот претседател пристигна во САД, ќе се сретне со Џо Бајден

0
Претседателот на Кина, Си Ѓинпинг, пристигна во Сан Франциско, каде што ќе учествува на состанокот на Азиско-пацифичката економска соработка (APEC) и...