fbpx

таг: штрајк

Клубовите од Ла Лига против проектот Суперлига, можен штрајк на 28...

0
Клубовите од Ла Лига ја разгледуваат можноста за штрајк со цел да извршат дополнителен притисок врз властите да донесат закон со кој би...

Национален штрајк во Франција поради инфлацијата, синдикатите бараат повисоки плати

0
Француските синдикати започнаа национален штрајк барајќи повисоки плати во услови на децениски висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон тоа е...

„Луфтханза“ од утре во штрајк – најава за хаос во авиосообраќајот...

0
Пилотите на германската авиокомпанија „Луфтханза“ најавија штрајк за утре, што претставува голем удар за авиосообраќајот...

Хаос на аеродромот во Франкфурт, вработените во штрајк пред Божиќните празници,...

0
Персоналот на аеродромот во Франкфурт стапи во штрајк, поради што во пресрет на божиќните празници...

По 57 дена штрајк со глад и 12 дена без течности:...

0
По 57 дена штрајк со глад и 12 дена без течности, осудениот лидер на терористичката организација „17 Ноември“, Димитрис Куфодинас, е во критична...