таг: Штајех

Палестинската влада поднесе оставка.

0
Палестинскиот премиер Мохамад Штајех соопшти му ја врачил оставката на неговата влада на Западниот Брег на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Штајех додаде...

Палестинскиот премиер: Народот е единствен во отпорот кон израелските напади

0
Палестинскиот премиер, Мухамед Штајех изјави дека палестинскиот народ со силно единство им се спротивставува на израелските напади во окупираните Ал Кудс и Појасот...