таг: Шри

На Шри Ланка откриен најголемиот сафир во светот, тежок 310 килограми

0
Властите во Шри Ланка денеска го прикажаа, како што наведуваат, најголемиот природен син сафир во светот, тежок 310 килограми, кој бил пронајден во...

(ВИДЕО) Експлозија на брод што пренесува хемикалии

0
Товарниот брод „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, го потресе експлозија рано утрово. ...