fbpx

таг: шпански

Реал Мадрид – Лука Модриќ, ново продолжување на договорот?

0
Светски познатиот шпански дневен весник „АБЦ“, објави дека Реал Мадрид на Лука Модриќ ќе му понуди продолжување...

Фабрегас го направи најшокантниот трансфер ова лето

0
Некогашниот шпански репрезентативец Сеск Фабрегас не се предава и реши кариерата да ја продолжи во Италија и...

Познат Шпанец го “боцна“ Надал: Нека се заблагодари на австралиската влада...

0
Популарниот шпански поет и сатиричар Фреј Хозефо предизвика бурни реакции со својата интересна објава на Твитер. Шпанецот, кого на оваа популарна социјална...

Барселона договори фудбалер на Челси

0
Капитенот на лондонски Челзи, и шпански фудбалски репрезентативец Сезар Аспиликуета следното лето ќе се пресели во Барселона. Според информацијата договорот на Шпанецот...

Барди: Мора да одиграме како тим за да стигнеме до посакуваната...

0
Членот на шпански Леванте и нашата фудбалска репрезентација Енис Барди е мотивиран пред дуелот со Ерменија и изјави дека дококу сакаат успех во...

Поранешен шпански фудбалер пронајден мртов во када

0
Поранешниот шпански фудбалер Сантјаго Отеро (38) е пронајден мртов во када, откако доживеал струен удар. Неговата сопруга телото го пронашла откако се...

„Марка”: Југославија ќе ја прекинеше доминацијата на САД во кошарка

0
Најтиражниот шпански спортски весник „Марка” во анализа на влијанието што кошаркарите од некогашните југословенски простори го имаат...

ФОТО: Енис Барди под истрага на полицијата, возел со фалсификувана возачка,...

0
Локалниот шпански весник „Лас Провинсианс“ објави информација дека нашиот Енис Барди, кој е член на Леванте, е...

„Марка“ тврди: Меси останува во Барселона

0
Најугледниот шпански весник „Марка“ тврди дека Лионел Меси ќе остане во Барселона, иако се уште нема најава...

Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид

0
Бразилецот со шпански пасош денеска не се појави на тренингот на Атлетико Мадрид, а многу брзо потоа дојде потврда од самиот клуб...