fbpx

таг: Шпанските

Играчот на Уругвај се соочува со суспензија од 15 натпревари?!

0
Одбрамбениот играч на Уругвај, Хосе Марија Хименез, според шпанските медиуми, се соочува со суспензија од 15 натпревари. По завршувањето на натпреварот со Гана,...

Анчелоти: Нема случај “Бензема”, тој е најлутиот за оваа ситуација

0
Карло Анчелоти за шпанските медиуми истакна дека натпреварот против Кадиз е важен за Реал кој е на минус 5 бода од Барселона. ...

Супер меч во Ла Лига, Барселона му одржа лекција на Атлетико...

0
Шпанските фудбалски гиганти Барселона и Атлетико Мадрид веројатно го одиграа најдобриот натпревар и приредија една неверојатна претстава на денешниот меч. Домаќините на крајот...

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

0
Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како...

Луксузната вила на Бензема ограбена додека тој играше против Елче

0
Според пишувањата на шпанските медиуми, додека францускиот напаѓач Карим Бензема играл во натпреварот на Реал Мадрид против Елче, неговиот дом бил ограбен од...

Седуммина заразени со коронавирус во Барселона, четворица во Реал, тројца во...

0
Бројот на заразени со Ковид-19 во шпанските фудбалски клубови е сè поголем. Барселона објави денеска дека во нејзините редови има седум заразени...

Мбапе и Реал постигнаа џентлменски договор во преговорите за трансферот

0
Килијан Мбапе и понатаму е главна тема кај француските и шпанските медиуми кои следат што ќе се случи кога станува збор за неговата...

Леонардо удри по Реал: Ова е непочитување кон ПСЖ

0
Шпанските медиуми денеска ја пренесоа изјавата на Флорентино Перес дека Килијан Мбапе ќе биде потпишан до 1 јануари што предизвика остра реакција во...

ФОТО: Менаџер на фудбалер на Ливерпул фотографиран во Барселона, постигнат договор?

0
Според шпанските медиуми агентот на фудбалерот на Ливерпул, Вајналдум е во Барселона каде имал преговори за преселба на неговиот клиент на „Камп Ноу“....

Депај нема да оди во Барселона без Куман

0
Според шпанските медиуми, Мемфис Депај нема намера да се пресели од Лион во Барселона во случај холандскиот стручњак Роналд Куман да ја напушти...