fbpx

таг: Шпанскиот

Афера прислушување во Шпанија: Мета биле телефоните на премиерот Санчез и...

0
Мобилните телефони на шпанскиот премиер Педро Санчез и на министерката за одбрана Маргарита Роблес биле прислушувани преку програмата „Пегасус“, покажуваат два...

ФОТО: Барса му посака добредојде на Обамејанг

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона денес преку Твитер објави за потпишан договор со напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг. Фудбалерот претходно во текот на денот го...

Реал Мадрид добива спонзорство вредно 400 милиони евра по сезона

0
Шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид доби понуда од американската компанија „Legends Hospitality“ која за спонзорски договор ќе даде дури 10 милијарди евра. ...

Бенитез повеќе не е тренер на Евертон

0
Шпанскиот стручњак Рафаел Бенитез ја напушти функцијата тренер на Евертон, објавено е на клупскиот сајт. Шеесет и едногодишниот тренер ги предводеше „карамелите“...

Невакциниран бразилски фудбалер го загуби местото во репрезентацијата

0
Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, бидејќи не...

Надал ја освои 89. титула во кариерата

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал триумфираше на АТП турнирот од серијата 250 во Мелбурн, откако денеска го совлада во финалето Американецот Максим Крејси со...

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту...

0
Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот...

Севиља го бара Марсијал од Јунајтед

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља испрати понуда до премиерлигашот Манчестер јунајтед според која во тимот од Андалузија како позајмен играч би дошол Антони Марсијал,...

Феран Торес стана најскап фудбалер во историјата на Барселона

0
Шпанскиот фудбалер Феран Торес е нов играч на Барселона, потпишувајќи денеска договор со важност до 30 јуни 2027 година, потврди каталонскиот клуб. ...

Повратникот Дејвис назначен за нов тренер на Вардар 1961

0
По пауза од повеќе од три години, шпанскиот стратег Давид Дејвис Камара се врати во редовите на Вардар 1961 за да го предводи...