fbpx

таг: шпанска

Рамос и натаму го следи Реал Мадрид: Ова е веќе капитен...

0
Серхио Рамос долго време ја избегнува француската и шпанска јавност и не одговара на повиците од медиумите, се со јасна цел да ја...

Свијатек и Бадоса дебитантки на ВТА завршницата

0
Полската тенисерка Ига Свијатек и нејзината шпанска колешка Паула Бадоса ќе дебитираат идниот месец на ВТА завршниот турнир во Гвадалахара во Мексико, соопштија...

Барса му даде ултиматум на Дембеле да каже до крајот на...

0
Шпанска Барселона ѝ дала ултиматум на својата француска ѕвезда Осман Дембеле до крајот на месецов да одговори дали планира да остане во каталонската...

Финансиски проблеми за Барселона, ќе ја продава една од ѕвездите

0
Шпанска „Марка“ објави дека поради финансиските проблеми на Барселона, Антоан Гризман наскоро би можел да има нов клуб. Имено, Каталонскиот тим мора да...

Комбинацијата на „Астра Зенека“ и „Фајзер“ е ефикасна и безбедна

0
Шпанска студија за комбинирање на вакцини против Ковид-19 откри дека давањето доза на „Фајзер“ на луѓе кои веќе ја примиле првата доза на...

Комбинацијата на „Астра Зенека“ и „Фајзер“ е ефикасна и безбедна

0
Шпанска студија за комбинирање на вакцини против Ковид-19 откри дека давањето доза на „Фајзер“ на луѓе кои веќе ја примиле првата доза на...

Шпанска 50+ инфлуенсерка инспирира на социјалните мрежи со генијални модни комбинации

0
Кармен Гимено, сивокосата шпанска блогерка која секој ден има сè повеќе обожаватели на социјалните мрежи поради нејзините фантастични модни решенија, е омилениот...