fbpx

таг: Шпанската

Во магацин во Шпанија пронајденa приватна колекција со над 1.000 препарирани...

0
Шпанската полиција откри приватна колекција од 1.090 препарирани животни, вклучувајќи тука и слонови, носорози и поларни мечки, во огромен магацин близу Валенсија. ...

Шпанската Ла Лига ги продаде ТВ-правата за близу пет милијарди евра

0
Шпанската фудбалска Ла Лига постигна договор за продажба на своите телевизиски права за емитување на „Movistar“ и „DAZN“ за сума од 4.95 милијарди...

Николов: Ќе се обидеме да им вратиме на Шпанците за поразот...

0
Шпанската репрезентација ќе биде првиот сериозен тест за Драган Бајиќ и Македонија во квалификациите за Светскиот Куп 2023. Плејмејкерот на нашиот национален...

Душебаев нема да игра за Шпанија на ЕП 2022!!!

0
Лидерот во шпанската ракометна репрезентација Алекс Душебаев го прифати советот од лекарите да паузира и нема да игра на Европското првенство во јануари...

Преговорите за Чави во Барселона се во завршна фаза: Се враќа...

0
Преговорите меѓу катарскиот Ал Сад и шпанската Барселона за враќање на Чави во каталонскиот клуб се во завршна фаза, јавуваат светските агенции. ...

Поригорозен закон за случаите на силување во Шпанија

0
Шпанската Влада донесе закон со кој секој сексуален чин без согласност се дефинира како силување. Овој закон е дел од законодавната ревизија што...

Се обидел да ја силува: Келнерка му го отсекла половиот орган...

0
Шпанската полиција уапсила келнерка, која се сомничи дека му го отсекала половиот орган на својот шеф, кој што наводно се обидел да ја...

Шпанската полиција заплени седум тони хашиш

0
Шпанската полиција соопшти дека во акција спроведена во јужниот дел на земјата се запленети седум тони хашиш на реморкер, каде биле скриени 200...

Разбиена кинеска банда која одгледувала и продавала канабис низ цела Европа

0
Шпанската полиција денеска соопшти дека разбила една од најголемите банди во земјата која одгледувала канабис и го продавала низ цела Европа. Во...

ФОТО | Моден избор на секоја дама со стил: Дали имате...

0
Шпанската кралска двојка неодамна го посети родното место на легендарниот сликар Франциско Гоја, а при таа посета, кралицата Летиција ја носеше познатата...