таг: шеќер–

Дијабетичарите се жалат, мерат шеќер на непрецизни апаратчиња што им ги...

0
Дијабетичарите во земјава мерат шеќер во крвта непрецизно, зашто апаратчињата што државата им ги дава бесплатно покажуваат погрешни резултати, се жалат од Сојузот...

Истражување: Мастиките без шеќер спречуваат предвремено породување

0
Гумите за џвакање без шеќер ја намалуваат опасноста од предвременото породување. Истражувањата се спроведени меѓу бремени жени во африканската држава Малави, пренесува БГНЕС....

Главната причина за мигрената е во храната?

0
Конзумирањето на шеќер е поврзано со бројни здравствени тегоби, но многумина се уште не сфаќаат колку шеќерот може да биде штетен. Мигрените...

Конечно вистинската причина зошто не можете да ослабнете

0
Кафето со млеко, шеќер и сокови ги нема на оваа листа! Ако сте на диета, има ограничен број на пијалоци што можете...

Бидете внимателни: Знаците на дијабетес може да се најдат и во...

0
Вообичаени показатели за висок шеќер во крвта се зголемената жед и потребата од почесто одење во тоалет, но експертите велат дека тие би...

Црвени мафини

0
СОСТОЈКИ:– 110 г омекнат путер– 160 г шеќер– 1 ванилин шеќер– ½ лажичка црвена слаткарска боја– 1 јајце– 3 лажици сончогледово масло–...

За слатки празници: Мафини со боровинки

0
СОСТОЈКИ – 5 јајца– 200 г шеќер– 200 г смрзнати боровинки– 250 мл јогурт– 200 мл масло– сок и кора...

Слатко задоволство: Брз чоколаден колач

0
СОСТОЈКИ:– 1 ½ чаша шеќер– 12 лажици брашно– 12 лажици какао– 3 јајца– 12 лажици топен путер– ½ лажичка сол– 1 чоколадо...