fbpx

таг: Шеќерот

Ова се задолжителни намирници за да имате здрав црн дроб

0
Додека алкохолот, транс мастите и шекерот имаат негативен ефект врз црниот дроб, некои намирници го „чистат“ и штитат овој орган. Тоа се...

Сакате да ја спречите појавата на нови брчки? Намалете со јадење...

0
Шеќерот, натриумот и сулфатот се главните виновници за дехидрирање на кожата, а исто така го забавуваат производството на колаген, кој е неопходен...