fbpx

таг: Шефицата

Фон дер Лајен упати предупредување до италијанската десница

0
Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја предупреди Италија на последиците доколку отстапи...

Фон дер Лајен пристигна во Киев

0
Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен пристигна во Киев, каде што треба да...

Бориславова: Најважно е да има широка согласност за темата Северна Македонија

0
Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите...

Уапсена шефицата на Неаполската мафија

0
Шефицата на мафијата во Неапол, Марија Личарди, е уапсена денеска додека се обидувала да избега во Шпанија, објавија италијанските медиуми. Позната по...

Вакцината „АстраЗенека“ одобрена во ЕУ

0
Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен објави дека во Европската унија е одобрена вакцината против Ковид-19 произведена од британско-шведската компанија „АстраЗенека“...

Сеизмолошка служба на Хрватска: Можни се нови потреси

0
Шефицата на Сеизмолошката служба на Хрватска, Инес Иванчиќ, ги предупреди граѓаните на можноста од нови земјотреси во наредните часови и денови во областа...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД СЕИЗМОЛОШКАТА СЛУЖБА: Можни се нови потреси во Хрватска

0
Шефицата на Сеизмолошката служба на Хрватска, Инес Иванчиќ, ги предупреди граѓаните на можноста од нови земјотреси во наредните часови и денови во...