таг: шест

Голем пожар на Коринт – евакуирани се 300 луѓе, повеќе села...

0
Најмалку шест села и два манастира се превентивно евакуирани поради големиот пожар што избил доцна синоќа во...

Убиен новинар во Атина: Пукале од мотор пред неговиот дом, најдени...

0
Со најмалку шест куршуми, кусо пред 15 часот по локално време, пред неговиот дом во атинска населба, убиен е грчкиот новинар Јоргос Карајваз...

Од 96 починати за три дена шестмина се помлади од 50...

0
Деведесет и шест лица го загубиле животот само оваа недела. Во црната статистика објавена официјално од Министерството за здравство информира, согласно податоците од...

Ужасна автобуска несреќа во Полска: Загинаа шест лица, а повредени се...

0
Шест лица загинаа, а 34 се повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случи во југоисточна Полска, кога украински автобус слета во канал,...

Немаше враќање назад: Челниците на Барселона со една реченица го налутија...

0
По шест месеци, Луис Суарез конечно реши да ја отвори душата и да открие што се случуваше...

Еден од осум пациенти кои прележале ковид-19 може да добие мозочен...

0
Во првите шест месеци откако прележале Ковид-19 кај едно од осум лица прв пат се дијагностицира некој психијатриски или невролошки проблем, како мозочен...

И француските доктори потврдија: Витаминот Д помага за намалување на заразата...

0
Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на...

Француски доктори: Витаминот Д помага за намалување на заразата од Ковид-19

0
Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на...

Насилни протести во Тунис поради економската криза

0
Во најмалку шест туниски градови, вклучувајќи ги и главниот град Тунис, како и крајбрежниот град Сус, синоќа избија насилни протести, предизвикани од тешката...

Силен земјотрес во близина на Вануату

0
Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала регистриран е во близина на Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на 137 киломтри...