fbpx

таг: шестотини

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнува Светата маченичка Јулијанија и...

0
Светата маченичка Јулијанија и шестотини и триесетте маченици со неа Оваа славна девица и маченичка беше родена во Никомидија од родители незнабожци....