таг: шестгодишно

Познатото синооко девојче прерасна во топ-модел

0
Фотографија од сериозно шестгодишно синооко девојче од Франција, пред 15 години го обиколи светот, па медиумите ја прогласија за најубавото девојче на светот....

Украина и Русија со различни верзии за нападот врз болницата во...

0
Три лица загинаа, меѓу кои и едно шестгодишно дете, откако руски воени авиони бомбардираа породилиште во Мариупол. Трудниците преживеале бидејќи во...

Трагедија: Почина пациент на 36 години од Тетово

0
Триесет и шестгодишно лице од Тетово и 46-годишно лице од Делчево се најмладите починати од коронавирус во изминатите 24 часа. Според податоците...