таг: Шевченко

Шевченко преговара со полската репрезентација

0
Полската фудбалска федерација го обнови интересот за Андриј Шевченко, кој вчера доби отказ од тренерското место во Џенова. Полјаците веќе почнале преговори...

Шевченко доби отказ од Џенова!

0
Украинската фудбалска легенда Андриј Шевченко имаше неславна епизода на клупата на Џенова. Денеска и официјално Џенова му врачи отказ на Шевченко кој...

Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

0
Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето...

Шевченко: Ако Џенова остане во Серија А, тоа ќе биде како...

0
Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко, по поразот од Рома (0:2) во 13. коло, рече дека опстанок во Серија А за неговиот тим би...

Една слика, милион зборови – Пандев и Шевченко заедно на првиот...

0
Новиот тренер на фудбалскиот клуб Џенова Андриј Шевченко, беше сликан до македонската фудбалска легенда Горан Пандев. Украинецот остави длабока трага во Милан...

Официјално: Легендарниот Шевченко ќе му биде тренер на Пандев

0
Легендарниот украински ас, Андриј Шевченко и официјално е назначен на нов тренер на италијанскиот прволигаш Џенова. Калчолигашот одлучи да ја прекине соработката...