таг: Швајцарската

Веб-страниците на швајцарската Влада цел на кибер напади пред самитот за...

0
Швајцарската Влада денеска соопшти дека нејзините веб-страници биле погодени од бран кибер напади пред да биде домаќин на самитот за мир во Украина...

По ФЕД и Швајцарската централна банка ги зголемува каматните стапки

0
Утрово и швајцарската народна банка ја зголеми референтната каматна стапка за 50 базични...

Швајцарија забрани гостински навивачи на фудбалските стадиони

0
Швајцарската фудбалска лига (СФЛ) објави денеска дека планира да забрани присуство на гостински навивачи на стадионите по серијата натпревари, кои ги одбележаа насилно...

Полицијата во Швајцарија со гумени куршуми и солзавец растеруваше демонстранти

0
Швајцарската полиција доцна синоќа употреби гумени куршуми и солзавец за да растера стотици демонстранти против рестриктивните мерки за борба против коронавирусот во североисточниот...

Рош: Ветувачки резултати за коктел против Ковид-19

0
Швајцарската фармацевтска компанија „Рош“ претстави ветувачки резултати од клиничките испитувања за експериментален коктел против Ковид-19. Тој ги комбинира лековите казиривимаб и имдевимаб...

„Рош“ ќе произведува тестови за откривање нови мутации на коронавирусот

0
Швајцарската фармацевтска компанија „Рош“ соопшти денеска дека работи на нов дијагностички тест, чија цел е откривање нови мутации на коронавирусот во лабораториски услови....

Швајцарска фармацевтска компанија ќе произведува тестови за откривање нови мутации на...

0
Швајцарската фармацевтска компанија „Рош“ соопшти денеска дека работи на нов дијагностички тест, чија цел е откривање нови мутации на коронавирусот во лабораториски услови....

Швајцарија: Претседателот на Конфедерацијата призна грешки во управувањето со кризата со...

0
Новиот претседател на Швајцарската конфедерација, Ги Пармелин, ги призна грешките во управувањето со пандемијата, во интервју за неделниот дневен весник „ЗонтагБлкк”,...

Швајцарија нареди затворање на ресторани и спортски центри

0
Швајцарската Влада нареди сите ресторани, спортски и рекреативни центри од вторник да бидат затворени еден месец, и ги повика граѓаните да останат во...