таг: Шахед

Во руските напади на регионите Харкив, Суми, Херсон, Никопол, Запорижја со...

0
Ноќта, на 27 март, руските агресори со три беспилотни летала Шахед го нападнаа Изиум во областа Харкив, при што уништија гимназија и повредија...