таг: шанси

Французите имаат најголеми шанси во Европа да станат стогодишници

0
Французите имаат најголеми шанси да станат стогодишници во Европа, а бројот на Французи кои наполниле 100 години е зголемен за осум отсто во...

Морент со трипл-дабл го растури Лос Анџелес Лејкерс

0
ЛА Лејкерс без Леброн Џејмс немаа никакви шанси за победа во дуелот со Мемфис и Морент. Мемфис славеа со 121:109, а Морент забележа...

Ромелу Лукаку е спремен за дуелот со Фиорентина?!

0
Ромелу Лукаку, има големи шанси да му биде на располагање на тренерот Симоне Инзаги за дуелот со...

Утре во Франција парламентарни избори, Макрон со најголеми шанси

0
По првиот круг минатата недела, Макрон има големи шанси да создаде мнозинство во Националното собрание. Центристичкиот табор на претседателот Заедно доби...

Украинскиот претседател гневен на НАТО: „Вие сте одговорни!“

0
Страдањето што го видовме досега во Украина има големи шанси да се влоши отколку да се подобри сè додека Русија ги...

Размислувајте позитивно и верувајте во себе: Оптимистите живеат подолго од другите

0
Оптимистите имаат 50 проценти помалку шанси да заболат од срцеви болести. Песимистите не веруваат во ова. Науката, за среќа верува. Секој ден...

Манчестер Сити ја доби битката на милионерите, Милан сеуште во игра...

0
Англискиот Манчестер Сити доминираше и пропушти многу шанси на дербито од Лигата на шампионите со ПСЖ, но мораше да прави пресврт за победа...

Миовски: Треба да бидеме поконкретни и подобри во нападот

0
Нашиот репрезентативец Бојан Миовски смета дека нашата репрезентација има шанси за второто место во квалификациската група „Ј“ кое носи место во плејофот од...

(ВИДЕО) Кина евакуираше 120 илјади лица поради поплавите

0
Околу 120 илјади лица се евакуирани од кинеската провинција Шанси поради поплавите што го зафатија...

Анкета: Лапорта главен фаворит на претседателските избори во Барселона

0
Жоан Лапорта има најголеми шанси за победа на изборите за претседател на фудбалскиот клуб Барселона, покажуваат резултатите од анкетата на весникот Mundo Deportivo,...