fbpx

таг: Шандонг

ВИДЕО I Невидено невреме во Кина: Снежна бура носеше автобуси, луѓето...

0
Кинеската покраина Шандонг, особено нејзиниот град Јантај, го погоди стравично невреме. Снежната бура била толку силна што, според тамошните медиуми, туркала...