fbpx

таг: Шангај

Болниците во Шангај предупредуваат на „трагична битка“ поради ширењето на ковид-19...

0
Болниците во Шангај им препорачаа на нивниот персонал да се подготви за „трагична битка“ со...

Протести низ повеќе кинески градови и судири во Шангај поради строгите...

0
Стотици демонстранти се судрија со полицијата во Шангај на протестите поради строгите ковид-рестрикции во Кина. Advertisements ...

Кина почна да користи вакцина против коронавирус која се вдишува

0
Шангај денеска почна да ја користи првата вакцина против корона која се вдишува, а ќе има и бесплатна бустер доза за луѓето кои...

Први смртни случаи од ковид во Шангај по појавата на новиот...

0
Кинеските власти пријавија три смртни случаи од ковид-19 во Шангај, први откако беа воведени последните...

И покрај заклучувањето, во Шангај и натаму расте бројот на ковид-инфекции

0
Бројот на заразени од ковид-19 во Шангај и натаму расте, и покрај рестриктивните мерки за затворање, соопштија денеска властите, а пренесе...

Шангај од денеска во карантин, масовно тестирање за Ковид-19

0
Шангај, еден од најголемите кинески градови, со околу 26 милиони жители, од денеска ќе биде...