fbpx

таг: шампион

Фабио Квартареро е нов светски шампион во МОТО ГП

0
Фабио Квартараро е нов светски шампион во Мото ГП. Мотоциклистот на Јамаха математички ја обезбеди титулата на две трки до крајот. Тој воедно...

МЗТ Скопје пак подобар од Еуро Никел

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од кошаркарското...

Европскиот шампион донесе НБА засилување

0
Актуелниот европски кошаркарски шампион Анадолу Ефес ги засили своите редови со 26-годишниот американски кошаркар Елајџа Брајант. Ефис има катастофален старт на сезоната...

Tрстена додели пет Златни олимписки оскари

0
Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес додели пет Златни олимписки оскари за личности и институции кои го поддржувале во неговата кариера. Добитници на...

Трстена по петти пат ќе додели Златни олимписки оскари

0
Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес, ќе додели пет Златни олимписки оскари за личности и институции кои го поддржувале во неговата кариера. Ова е...

Вујовиќ: Целиот тим потфрли на овој меч

0
 Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 на домашен терен како фаворит загуби од Монпеље и го доживеа првиот пораз во ЛШ. По дуелот...

Манчестер Сити следната недела го прави најголемиот трансфер во историјата на...

0
Англискиот шампион Манчестер Сити следната недела би можел да го направи најголемиот трансфер во историјата на англискиот фудбал. Островските медиуми синоќа...

Енди Мареј ќе игра само во двојки

0
Двократниот олимписки шампион во тенис Енди Мареј се повлече од индивидуалните настапи на игрите во Токио. Мареј со години не е...

По 26 години, Интер направи голема промена

0
Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор. Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socios.com. ...

Египќанецот пристигна во редовите на Барселона

0
Актуелниот европски ракометен шампион на екипата на Барселона полека се подготвува за новата сезона. Првата цел на Каталонците беше да најдат...