таг: чоколадото

Сакате чоколадо? Научниците конечно открија зошто

0
Според новото истражување, чоколадото ни привлекува поради начинот на кој нејзината текстура се менува во нашата уста. Научниците конечно сфатија што се случува...

Еве што се случува со вашето телото кога ќе го исфрлите...

0
Иако чоколадото е вкусно, некои негови варијации можат да имаат негативни ефекти врз нашето здравје. Advertisements На пример,...

Внимателно со слатките – Чоколадото содржи токсичен елемент!

0
Познат факт е дека чоколадото не е добро за здравјето ако има премногу шеќер. Но, покрај шеќерot, чоколадото содржи и какао кое може...