fbpx

таг: човекот

Пукање во Вирџинија: Напаѓач уби десетина луѓе во супермаркет

0
Човекот за кој се верувало дека е менаџер на продавница отворил оган, а потоа го свртел пиштолот кон себе и сега...

Бојата на очите како признак за склоноста кон одредени болести

0
Бојата на очите на човекот може да одреди на какви очни болести тој или таа се подложни, смета рускиот офталмолог Татјана Шилова. ...

Убиство во Нови Сад: Познат уличен пеач претепан до смрт

0
Човекот кој ноќта меѓу вторникот и средата беше претепан до смрт на улицата Косовска во...

ФОТО: Го собори сопствениот рекорд, има 444 новогодишни елки во стан

0
Човекот кој за себе вели дека е „луд по Божиќ“ го собори светскиот рекорд по број на божиќни елки во еден дом. ...

Мира Марковиќ и Зоран Ѓинѓиќ за да се видат се прекачувале...

0
Бранислав Ивковиќ, човекот што беше до Милошевиќ до последните моменти за време на апсењето тврди дека Зоран Ѓингиќ и сопругата на Слобо, Мира...

Eдна година боледување од коронавирусот и почина

0
Човекот од Британија Џејсон Келк (49) кој една година боледување од коронавирусот почина. Тој изминатите 14 и пол месеци ги помина во...

Познато е кој е човекот кој му удри шлаканица на Макрон

0
Познато е кој е човекот кој вчера му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон. Тој е под истрага за напад на јавен...