таг: Чилима

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

0
Јавноста во Малави стравува дека потпретседателот на земјата Саулос Чилима можеби загинал кога неговиот хеликоптер принудно слетал во шумата Чикангава и не слетал...