fbpx

таг: Чилеанскиот

Претседателот на Чиле ќе плати парична казна, позирал за селфи без...

0
Чилеанскиот претседател Себастијан Пинера е казнет со 3.500 американски долари за неносење маска на јавно место. Пинера беше казнет...