fbpx

таг: чие

Решена мистеријата? Нова истрага покажува: „MH370“ бил намерно соборен

0
Авионот на компанијата „Малезија ерлајнс“ на летот „МH370“, чие исчезнување долго време ги збунува експертите, бил соборен како дел од заговор...

Хамас истрела огромен број ракети кон Израел, Тел Авив жестоко возврати

0
Палестинското движење Хамас, чие политичко крило има власт во Појасот Газа, испука огромен број ракети кон израелските градови Ашкелон и Ашдод. На...

Шведски милијардер сака да го купи Арсенал

0
Шведскиот милијардер Даниел Ек, чие богатство според списанието „Форбс“ се проценува на 3.5 милијарди фунти, потврди дека неговите...

Легендарниот Роналдо го посочи најдобриот играч со кого играл: Не знам...

0
Еден од фудбалерите чие име со златни букви ќе остане запишано во историјата на овој спорт, Луис Назарио Де Лима Роналдо во едно...