fbpx

таг: четирите

Познати се 3 екипи во полуфиналето на Купот

0
Tри од четирите екипи се пласираа во полуфиналето на Купот на Македонија во фудбал, откако мечот меѓу...

Русија анектираше 90.000 км2 украинска територија

0
Рускиот претседател Владимир Путин објави анексија на четирите региони на Украина кои сочинуваат околу 20 отсто од територијата на оваа земја....

Путин утре ќе потпише документи за анексија на окупираните украински региоини

0
Владимир Путин утре ќе одржи церемонија за приклучување на четирите окупирани украински региони кон Русија,...

За овие хороскопски знаци 20 август ќе биде вистинска пресвртница

0
За четирите знаци од хороскопот 20 август ќе биде вистинска пресвртница, а еве што им велат ѕвездите! Овенот, Ракот, Вагата и Јарецот ќе...

Хороскопски парови кои се најмоќни и најстрастни кога се заедно

0
Според астрологијата,  четирите елементи од кои зависат карактеристиките на хороскопските знаци се оган, воздух, вода и земја, а токму тие елементи одредуваат колку...

Македонските ракометари убедливи против Кувајт во првиот пријателски меч

0
Македонските ракометари го одиграа првиот од четирите планирани пријателски натпревари во подготовките за Европското првенство. Денеска беше совладан составот на Кувајт со 31-21....

Овие четири лоши навики ви го скратуваат животот

0
Истовремената наклонетост кон четирите лоши животни навики – пушење, алкохол, недостаток на физичка активност и лоша исхрана – може да го остари организмот...

СЗО: Епидемиолошката ситуација во Европа е предупредување за светот

0
Европа во четирите изминати недели и покрај достапноста на вакцините против Ковид-19 бележи раст од 55 проценти на заразени луѓе, соопштија вчера претставници...

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

0
Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци. Овен Овенот е еден од најсилните знаци во зодијакот. Тој е полн со енергија...

Хороскопски парови кои се најмоќни и најстрасни кога се заедно

0
Според астрологијата,  четирите елементи од кои зависат карактеристиките на хороскопските знаци се оган, воздух, вода и земја, а токму тие елементи одредуваат...