таг: четириесетина

Протестите во Србија продолжуваат, в сабота блокади во 30 града

0
Од српското здружение „Еколошко востание“, заедно со четириесетина иницијативи и движења, велат дека одлучиле да продолжат со протестите и додаваат дека...