таг: четврток

Денес е Велики Четврток, се бојадисуваат велигденските јајца

0
Велики четврток или Величетврток — ден од Страдалната седмица. Според источното христијанство тој е шести ден од Страсната седмица, односно пет дена по...

Нестабилен период за два хороскопски знака

0
Овен Четврток е совршен ден да се посветите на себе и на вашите длабоки желби. Месечината го активира вашето поле на комуникација...

(ВИДЕО) Денеска ќе биде лансирана најмоќната ракета на светот, Маск се...

0
Во четврток, SpaceX планира да се обиде уште еднаш да го лансира Starship, најмоќната ракета во светот, што е клучно за плановите на...

Конференција за Газа во Париз, Израел не е поканет

0
Околу 80 земји и меѓународни организации ќе се состанат во четврток на 9 ноември во Париз за да го координираат испраќањето...

Денес е Велики Четврток, се бојадисуваат велигденските јајца

0
реклама Велики четврток или Величетврток — ден од Страдалната седмица. Според источното христијанство тој...

Првото вапцано јајце има волшебна моќ: Утре ни доаѓа Велики Четврток...

0
реклама Велики четврток е ден кога се фарбаат велигденските јајца. Сега се наоѓаме во средината...

ЕУРО 2024, Италија и Англија пред Македонија

0
Фудбалската репрезентација на Македонија, в четврток ќе го започне квалификацискиот циклус за пласман на ЕУРО...

Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на Пленковиќ

0
Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на премиерот Андреј Пленковиќ, првпат откако тој...

Астероид вечерва опасно блиску ќе се приближи до Земјата

0
Вечерва меѓу четврток (26.01) кон петок (27.01) новооткриен астероид опасно ќе се приближи до Земјата, јавува НАСА. Експертите од американската вселенска агенција...

Последната полна месечина за годинава повикува на претпазливост – а најмногу...

0
Во четврток, 8 декември, полна месечина ќе го осветли небото. Бидејќи ќе биде во прегратка со ретроградниот Марс, подгответе се за лажни информации...