fbpx

таг: четврти

Светски ден на дијабетес: Секој четврти човек не ја добива потребната...

0
Секој четврти човек во светот со дијабетес не ја добива потребната помош, покажува новото истражување објавено на Светскиот ден на дијабетесот, 14 ноември....

Европскиот парламент побара влегување на Романија и Бугарија во Шенген зоната

0
Европските пратеници четврти пат од 2018 година побараа од Советот на ЕУ веднаш да ги вклучи двете земји во зоната на...

Утре повторно избори во Бугарија, тешко до стабилна Влада

0
За само година и половина Бугарите утре по четврти пат ќе гласаат на предвремени парламентарни избори. Анкетите покажуваат дека значителна предност...

Бугарија пред нови парламентарни избори, пропаднаа обидите за ново мнозинство

0
Бугарите по четврти пат во период од две години ќе гласаат на предвремени парламентарни избори. Денеска пропадна и третиот, последен обид...

ЕУ подготви нов пакет санкции против Русија

0
ЕУ подготвува четврти пакет санкции против Руската Федерација, по 17-дневната окупација на Украина. Претседателката на...

ЕУ подготвува четврти пакет санкции за Русија

0
Европската Унија работи на четврти пакет санкции против Русија поради нејзината воена операција во Украина,...

Секој четврти тест позитивен на Ковид-19, но Македонија без нови мерки

0
Секој четврти тестиран е позитивен на Ковид-19, додека во околу 70% од материјалите се регистрира сојот омикрон кој е веќе присутен во 12...

Рекорден број на смртни случаи од ковид во Русија

0
Русија објави 1.252 смртни случаи од Ковид-19, четврти последователен ден со речиси рекордни смртни случаи...

Ѓорѓиев: Мала држава сме, ама Македонците имаат – најголемо срце

0
Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа во Италија и тоа...

Дали Франција ја очекува четврти бран на Ковид-19?

0
Франција, најверојатно, ќе има четврти бран на Ковид-19, како резултат на повторување на случаите предизвикани од Делта варијантата на вирусот, првично откриена во...