таг: често

Фудбалерот на Борусија се препоте покрај инструкторката: Тој беше пред тежок...

0
Фудбалерите на Борусија Дортмунд често имаат можност да тренираат со привлечни инструкторки за фитнес. Четири...

ФОТО: Северина во спортско издание кое наликува на стилот во анимираниот...

0
Северина често ги инспирира обожавателите на социјалните мрежи со своите модни комбинации, а нејзината последна облека е моден погодок за љубителите на...

Имунолог предупредува кога не треба да се јаде чоколадо

0
Сигурно често се прашувате дали е во ред и безбедно да се јаде чоколадо со бели траги на површината. И, што може...

Разубавете си го ова попладне: Најсочната пита со вишни!

0
Без оглед колку често ќе ја подготвувате, секогаш повторно и повторно ќе се навраќате на неа… Потребни состојки: 500...

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на...

0
Говорот на телото е често клучен во откривањето дали некој ве лаже. Обрнете внимание на одредени гестови, движења на телото и начинот...

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина зборува за агресивноста на кучињата

0
Многу често го слушаме изразот агресивно куче, но што е навистина агресивно куче? Што е агресивност? Зошто се појавува? За „Слободен печат“...

Мачорот на Лила наликува на еден познат рапер од 90 –...

0
Лила на социјалните мрежи често споделува фотографии од нејзиниот мачор Рангар кој е миленикот на семејството. ...

(Не)корисни трикови од интернет: Никако не правете го ова, освен ако...

0
На интернет често ќе наидете на текстови или видеа, во кои се споделени „брзи и ефикасни“ кулинарски трикови, кои имаат за цел...

Еве кои се здравствените придобивки од кромидот

0
Кромидот многу често е дел од здравиот оброк, без разлика дали се консумира сиров или во салата. Но, ако го подготвите на вистинскиот...

ФОТО | Кајли Миног ги запали социјалните мрежи со новата фотографија!

0
Пејачката Кајли Миног (52) често споделува информации од секојдневниот живот со оние што ја следат, а ги има повеќе од...