таг: честиташе

Ердоган му честиташе на Путин и уште еднаш се понуди да...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска му честиташе на својот руски колега Владимир Путин за победата на претседателските избори и уште еднаш понуди...

Курти: Ги очекуваме шведските војници во Косово за да ја штитат...

0
Косовскиот премиер Албин Курти и честиташе на Шведска за нејзиното зачленување во НАТО,...

Честитка од Пендаровски за реизборот на Макрон за претседател на Франција

0
Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил ја честиташе победата на Емануел Макрон на...

Ѓоковиќ му честиташе на Надал: Неверојатно достигнување, импресивна борбеност (ФОТО)

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на победникот на Австралија опен, Рафаел Надал за 21. Грен слем титула, како и на организаторите на...

Борисов: Време е за отстапки за одблокирање на процесот

0
Екс бугарскиот премиер Бојко Борисов му го честиташе изборот на Кирил Петков за премиер на...

Шармантната Викторија Лоба со преубав статус ѝ посака добредојде на новата...

0
Викторија Лоба им ја честиташе новата година на своите фанови со посакивајкќи им радост, љубов и разбирање. ...