таг: чекор

Франција прв финалист на женското ракометно СП

0
Ракометната репрезентација на Данска беше на чекор од ново мундијалско финале по пауза 24 години, но во завршницата Франција се избори за победа...

Ова се 5 знаци дека вашата девојка нема да биде добра...

0
Доколку сте на чекор од кажување на судбинското “да”, еве ви идеална прилика да проверите дали сте го направиле вистинскиот избор Ова...

Зголемете ја плодноста со помош на овие намирници

0
Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хормоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител,...

Совети за луѓето кои имаат проблем со акни и мозолчиња

0
Првиот чекор во борбата против мозолчињата на грбот е редовното туширање, по можност два пати дневно – наутро и навечер. Тоа е...

Важно е да го знаете ова: Овие намирници ја зголемуваат плодноста

0
Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата...

Англија и Полска убедливи, Србија се провлече против Луксембург

0
Триумфот на гостувањето кај Андора ја доведе Англија на чекор од директен пласман на Светското првенство во Катар, нешто што и дефинитивно се...

Почнале преговорите Меси-Лапорта!

0
Лионел Меси е на чекор од продолжување на договорот со Барселона, објави каталонската телевизија ТВ3 која додава...

ВИДЕО: Бековите донесоа три бода, Интер победува и кога не игра...

0
Интер е на чекор до титулата бидејќи и по денешното коло разликата со Милан останува 11, а...

Вакцината против корона вирус го намалува ризикот од пренесување на вирусот

0
Неодамнешна студија направи прв чекор кон одговарање на важно прашање во врска со вакцините против Ковид-19, откривајќи дека луѓето кои се вакцинирале имаат...

Истражување: Вакцината против Ковид-19 го намалува ризикот од пренесување вирусот

0
Неодамнешна студија направи прв чекор кон одговарање на важно прашање во врска со вакцините против Ковид-19, откривајќи дека луѓето кои се вакцинирале имаат помало вирусно...