таг: чекор

ОН, СЕ и ОБСЕ: Криминализацијата на клеветата е спротивно на обврските...

0
„Овој чекор е против меѓународните обврски на БиХ во областа на човековите права...

Работнички, на победа до одбрана на титулата

0
Одбојкарките на Работнички се на чекор до одбрана на ланската титула во македонскиот шампионат. Во...

ВИДЕО/ Чави се жалеше са тревата, тренерот на Гетафе со епски...

0
Хетафе одигра 0:0 против Барселона и со тоа направи чекор кон опстанокот во Ла Лига. Тренерот на Барселона, Чави, по средбата побара оправдување...

Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок

0
Екипата на Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок. Во малото скопско дерби...

Одбојкарките на Работнички Скопје, чекор до одбрана на куп пехарот

0
Одбојкарките на Работнички Скопје се на чекор до одбрана на куп пехарот откако славеа со...

Матеј Цветановски, ново засилување за Академија Пандев?

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев е на чекор да доведе големо засилување за офанзивниот дел од тимот. Нов...

Утринското кафе заменете го со јаболко!

0
Ако првиот чекор што ќе го направите наутро е да посегнете по кафе, можеби ќе се премислите поради следните факти. Додека будењето...

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата

0
Искусниот напаѓач Диего Коста е на чекор до враќање во Премиерлигата. Останува само да ги мине медицинските...

Захарова за протерувањето на руските дипломати од Македонија: Непријателски чин!

0
Овој акцентирано непријателски чекор е продолжување на курсот кон вртоглаво уривање на билатералните односи со...

Данска на чекор до пласман во полуфиналето на ЕП

0
Ракометната репрезентација на Данска е на чекор до пласман во полуфиналето на Европското првенство во Унгарија и Словачка, откако вечерва го совлада составот...