таг: чаша

Љубителите на здрави навики кафето го заменуваат со нов напиток

0
реклама1/4 чаша топла водаполовина шолја кокосово млеколажица мед Мешата во прав измешајте ја со лажица топла вода за да нема грутчиња...

Дали една чаша вино на ден е добра за здравјето? Еве...

0
реклама Една чаша вино секоја вечер е добра за нашето здравје – мит или...

Доколку сакате да ги изгубите вишокот килограми и да го забрзате...

0
Станува збор за чаша топла вода (или вода на собна температура) со свежо цеден лимон, која треба да се испие веднаш по будењето,...

Зошто е добро да се напиете чаша млеко пред спиење?

0
Чаша млеко пред спиење ќе ви помогне да заспиете побрзо, да спиете мирно без да се будите среде ноќ, па дури и да...

Колачиња со путер од кикирики и чоколадо (РЕЦЕПТ)

0
СОСТОЈКИ: – 1 чаша путер од кикирики – 1 чаша шеќер – 1 поголемо јајце – 1 лажичка...

Еве зошто е добро да пиете црвено вино

0
Една чаша вино по ручекот не штети – туку, може да биде многу корисна! Сите знаеме дека црвеното вино е добро за...

Подгответе си превкусни палачинки со јаболка

0
СОСТОЈКИ: ЗА ПАЛАЧИНКИТЕ: – 1 чаша брашно– 2 лажици шеќер– 2 лажички пециво– 1/2 лажичка сол– 1 чаша...

Слатко задоволство: Брз чоколаден колач

0
СОСТОЈКИ:– 1 ½ чаша шеќер– 12 лажици брашно– 12 лажици какао– 3 јајца– 12 лажици топен путер– ½ лажичка сол– 1 чоколадо...