таг: часа

Руските власти и дале рок од три часа на мајката на...

0
Руските власти и дадоа рок од три часа на мајката на Навални да се согласи на приватен погреб, изјави неговата портпаролка. „Руските...

Украинските сили успешно собориле 87 руски дронови на новогодишната ноќ

0
Русија лансираше 90 дронови неколку часа пред Нова година, соопштија украинските воздухопловни сили. Во објава на Телеграм, се вели дека вкупно 87...

Русија испраќа мигранти на границата со Финска во обид да ја...

0
Десетици мигранти денеска преминаа во Финска, неколку часа пред затворањето на двата јужни премини на границата со Русија. Преминовите Валима и Нирала...

Постот од 14 часа функционира: Нè прави поенергични и помалку гладни

0
Постот од 14 часа може да нè направи помалку гладни, поенергични и посреќни, покажа новото истражување на истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон....

(ВИДЕО) Повеќе од 50 китови се насукаа и угинаа на брег...

0
Повеќе од 50 китови угинаа неколку часа откако се насукаа на...

Во последните 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирале на...

0
реклама За помалку од 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирани на апликацијата...

Вјоса Османи бара Србија да го почитува договорот

0
Косовската претседателка Вјоса Османи изјави дека пред да поминат 24 часа од договорот за Анексот за спроведување на Договорот за нормализација меѓу Косово...

Нов бран напади врз Бахмут

0
Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската...

ВИДЕО: Кози извлечени живи 26 дена по земјотресот

0
реклама 637 часа или 26 дена по катастрофалните земјотресо во Турција, две кози се...

Путин го суспендира учеството во договорот за ограничување на нуклеaрно оружје

0
Во говорот што траеше повеќе од два часа, рускиот претседател Путин рече дека ќе продолжи војната во Украина, обвинувајќи ги Алијансата...