таг: часа

Вјоса Османи бара Србија да го почитува договорот

0
Косовската претседателка Вјоса Османи изјави дека пред да поминат 24 часа од договорот за Анексот за спроведување на Договорот за нормализација меѓу Косово...

Нов бран напади врз Бахмут

0
Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската...

ВИДЕО: Кози извлечени живи 26 дена по земјотресот

0
реклама 637 часа или 26 дена по катастрофалните земјотресо во Турција, две кози се...

Путин го суспендира учеството во договорот за ограничување на нуклеaрно оружје

0
Во говорот што траеше повеќе од два часа, рускиот претседател Путин рече дека ќе продолжи војната во Украина, обвинувајќи ги Алијансата...

Вечерва во Лондон, Фјури против Чисора

0
Неколку часа пред дуелот што ќе се одвива вечерва на стадионот на Тотенхем, во Лондон, помеѓу Британецот Тејсон Фјури и Дерек Чисора, двајцата...

Ковид-19 биланс: Еден починат 109 новозаразени, од нив 27 по вторпат

0
Во последните 24 часа се направени 672 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на КОВИД-19. Оздравени се 130 пациенти, а пријавено е...

Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако родителите го оставиле во автомобил

0
Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако неколку часа го оставиле во жежок автомобил, соопшти американската...

Нормализирана ситуацијата во Косово

0
Ситуацијата во Косово, по 26 часа атмосфера исполнета со тензии по одлуката на Приштина да...

Први смртни случаи од мајмунски сипаници надвор од Африка

0
Прво Јужна Америка, неколку часа подоцна Европа: пријавени првите смртни случаи од мајмунски сипаници надвор од Африка. СЗО претходно објави пет...

Нов 91 случај на Ковид-19 од 1.067 тестови, нема починати

0
Во последните 24 часа, регистрирани се 91 нов случај на КОВИД-19 од направени 1.067 тестови, не е евидентиран ниту еден смртен случај, како...