fbpx

таг: „Чанг5“

Кинезите успешно го спуштија модулот „Чанг-5“ со примероци од тлото на...

0
Кинескиот модул „Чанг-5“, што замина на Месечината за да собере примероци од тлото, денеска слета во северниот дел на кинеската провинција Внатрешна Монголија,...