таг: Цукерберг

Цукерберг отиде предалеку – Инстаграм и Фејсбук ја тренираат вештачката интелигенција...

0
Овој пат милијардерот Марк Цукерберг претера. Со статусите и фотографиите на своите корисници на Facebook и Instagram ќе ја тренира својата вештачка интелигенција....

Вртоглав пораст и голем пад: Threads изгуби повеќе од половина од...

0
рекламаСепак, Цукерберг призна дека тие бројки паднале. реклама „Ако имате регистрирано повеќе од 100...

Фејсбук воведува претплата за проверени кориснички профили

0
МАРК Цукерберг, сопственикот на Мета (Фејсбук, Инстаграм), во неделата објави дека воведува Meta Verified, 11,99 долари месечно претплата за проверка на сметките на...

По падот на Фејсбук, богатството на Цукерберг се топи: 7 милијарди...

0
Сопственикот на Фејсбук, Марк Цукерберг сега е на петтото место на листата на милијардери на Форбс, а неговото богатство се топи речиси во...