таг: црн

Почина актерот Луис Госет Џуниор – оскаровец и борец против расната...

0
На 87-годишна возраст вчера почина Луис Госет Џуниор, првиот црн актер кој доби Оскар за споредна машка улога во филмот „Офицер и господин“...

Руската војска гранатираше цели во Одеса

0
Силни експлозии утрово ги разбудија жителите на Одеса. Црн чад го покри небото на градот познат како бисер на Црното Море....

Најраните знаци дека црниот дроб ви откажува: Овие, навидум, безопасни симптоми...

0
Без здрав црн дроб, нема ни добро здравје на целиот организам, велат лекарите. Овој орган е задолжен за прочистување на токсините од крвта....

Пожар во непосредна близина на разузнавачкиот центар во Киев

0
Црн чад и оган е забележан во близина на украинската разузнавачка канцеларија во Киев, пренесува...

Што може да направи маслиновото масло за вашето здравје?

0
Чистиот црн дроб значи здравје, виталност, здрав изглед и добро расположение. Маслиновото масло помага во отворањето на каналите на црниот дроб и...

Црн рекорд во Русија по број на починати од коронавирус

0
Русија постави нов црн рекорд по бројот на починати лица од коронавирус, бидејќи во последните 24 часа, како што пренесуваат руските агенции починале...

Лажни вакцинални сертификати и негативни ковид тестови во Русија

0
Црн пазар на лажни вакцинални сертификати и негативни ковид тестови се појави во Русија додека земјата се...

Шестмина загинати при уривање на хеликоптер „Блек хоук” на Филипините

0
Хеликоптер „Блек хоук” (Црн јастреб), се урна на Филипините за време на ноќната обука, при што загинаа сите шест лица кои се наоѓале...

ФОТО | Креација со симболична порака испишана на глаголица: Лидија Георгиева...

0
Црн формален костим со долги ракави според строгите протоколи и вел со кој се покрива главатa и на кој со глаголица е...

Историски потфат: Јапонско вселенско летало на Земјата донесе примероци од далечен...

0
Примероците прашина од црн песок собрани од јапонското вселенско летало „Хајабуса 2“ на астероидот 162173 Рјугу, што се наоѓа на околу 300 милиони...